Arduino schéma - arduino.sk

Arduino a LCD display 20x4

Programovanie arduina

Arduino a LCD display 20x4

Poslaťod hellboysatan » Sob 04. Jan 2014 9:16:02

Caute

Kedze som zaciatocnik tak sa opytam vas, skusenejsich.

Je mozne na lcd display-i 20x4 zobrazovat 3 rozne veci naraz? V prvych dvoch riadkoch by som potreboval zobrazovat urcite slova, vety a pod., ktore by sa menili v zavislosti od stlacenia urciteho tlacidla, v 3. riadku by som chcel mat pocitadlo, cize pri stlaceni tlacidla by sa pripocitala jedna hodnota (01,02,03...) a v 4. riadku by som chcel mat progress bar, pri otacani potenciometra by bud stupala alebo klesala hodnota, bolo by to v percentach, od 0 po 100.

Za vsetky rady budem vdacny.

Obrázok užívateľa

Re: Arduino a LCD display 20x4

Poslaťod tomXX » Sob 04. Jan 2014 11:54:58

hellboysatan píše:Caute

Kedze som zaciatocnik tak sa opytam vas, skusenejsich.

Je mozne na lcd display-i 20x4 zobrazovat 3 rozne veci naraz? V prvych dvoch riadkoch by som potreboval zobrazovat urcite slova, vety a pod., ktore by sa menili v zavislosti od stlacenia urciteho tlacidla, v 3. riadku by som chcel mat pocitadlo, cize pri stlaceni tlacidla by sa pripocitala jedna hodnota (01,02,03...) a v 4. riadku by som chcel mat progress bar, pri otacani potenciometra by bud stupala alebo klesala hodnota, bolo by to v percentach, od 0 po 100.

Za vsetky rady budem vdacny.

Ahoj, nie len že to je možné, ale je to úplne bežné. Ak vieš po anglicky, tak študuj, je to tam všetko - http://arduino.cc/en/Tutorial/LiquidCrystal

No a progress bar si buď naprogramuješ sám aby si sa niečo naučil, alebo použiješ napr. http://forum.arduino.cc/index.php/topic,180678.0.html

Google nájde všetko, aj ten treba vedieť používať ;)
blog.sitepoint.sk - zaujímavé riešenia okolo Arduina

Re: Arduino a LCD display 20x4

Poslaťod hellboysatan » Sob 04. Jan 2014 16:43:01

Ja viem ze google najde vsetko len ja mam problem dostat sa k pocitacu, som stale v praci a nestiham to, preto som chcel vediet ci sa to da, aby som to zbytocne po nociach nehladal.

Aj tak ti dakujem, teraz ked viem ze je to mozne budem hladat to co potrebujem a ked nieco nebudem vediet tak znova napisem

Späť na Software