Arduino schéma - arduino.sk

Uprava programu

Programovanie arduina

Uprava programu

Poslaťod 007ToMMaS » Uto 19. Júl 2016 20:20:37

Ahojte, chcel by som sa opýtať skúsenejších borcov na úpravu programu, niektoré veci si viem upraviť alebo spraviť ale niektoré veci sú už na mňa moc.
Ide o to že mám, program na ukladanie prebytkov do bojleru z fotovoltaiky. Batérie nabíja regulátor a keď sú batérie nabité tak regulátor udržuje napätie napr 28,4V , to je absorbčné napätie. Po nejakej dobe, 2-3 hodiny sa prepne do floatu, kde sa napätie zníži na 27,4V teda o 1V menej. Vid priložený program je v ňom vidno možnosť nastaviť maximálneho napätia a taktiež minimálne, a odchýlku od cielového napätia a iné asi teraz nepodstatné veci.

Ide o to že by som potreboval nejak vyriešiť situáciu že keď sa regulátor prepína zo stavu z noci na absorbciu a na float tak aby vedel meniť nejak režimy :roll:

Predstava je taká že arduino bude si do seba ukladať hodnoty alebo nejak počítať čas. Napríklad že napätie batérie sa bude pochybovať od absorbčného napätia v nejakej odchýlke tak arduino zistí že je v floate a nastaví sa na také napätie a spustí prebytky. Ak sa po nejakej dobe napätie zníži na hodnotu menšiu teda na hodnotu float - 27,4V tak arduino to zistí a bude nejakú dobu čakať či napätie sa nezmení a potom sa nastaví na menšie napätie s tým že bude akceptovať nejakú odchýlku od nastaveného napätia. Ak príde noc a napätie klesne pod 25V tak sa to zresetuje a znova arduino bude musieť začať pri absorbcíí.

Našiel by sa niekto kto by mi pomohol s úpravou?

Ďakujem moc za info.

Obrázok užívateľa

Re: Uprava programu

Poslaťod tomXX » Pon 25. Júl 2016 10:20:46

Servus, priložené nič nie je, tak aspoň napíš čo vlastne riešiš, nejako som to nepochopil... Meranie toho napätia, alebo sledovanie/zmena režimov regulátora?
blog.sitepoint.sk - zaujímavé riešenia okolo Arduina

Späť na Software