Arduino schéma - arduino.sk

nastavovacie menu

Programovanie arduina

Re: nastavovacie menu

Poslaťod posjirka » Str 02. Sep 2015 21:41:41

díky za pochvaly, ale aby mi to nestouplo do hlavy. :)
To menu co jsem napsal je opravu ale až příliš jednoduché určené spíš pro ukázku než pro reálné použití.

Problém: Pracuje vlastně online bez zálohy tzn. pokud resetuje atmega tak ztratíte všechny nastavení.
Řešení: vytvořit další uroveň "editace", do které a ze které se dsotaeš stiskem klávesy Select a stejným postupem pak ukončíš editaci a uloží promennoudo EEPROM. na stratu programu si pak z EEPROM ty promené vytáhneš.

Problém: Není moc dobré řešení mít měření, ovládání a logiku v jedné lineární smyčce. LCD se překresluje moc rychle a ztrácí konstrast, tlačítka budou reagovat podle výpočeního zatížení smyčky.
Řešení: Oddělit vše do samostatných úloh např pomocí knihovny interního časovače Timer One nebo existují programu typu Tasker, ve kterých si nadefinuješ v jakých časových usecích se bude provádět jaký ukon.
Na tlačítka bych dal kontrolu každých cca 100ms a po stisku čekal 3 smyčky naprázdno.
LCD je ideální aktualizovat každou 1s.
měření např teplot stačí 1x za 5 až 10 s.
Logika stačí 1x za 5s pokud to nejsou vyloženě rychlé průběhy

Při čtení for na netu jsem narazil ještě na zajímavou věc. Prý starší knihovny LiquidCrystal byly mnohem rychlejší než ty nové. Prý to je extremní rozdíl kdy pro LCD 2x16 naplnění obou řádku má u nových knihoven trvat až 130 ms a u starých 0017 jen 3 ms. Takže chci teď nejdřív stáhnout starší verze IDE + New Liquidcrystal a změřit jim to.
Pak se zkusím zaměřit zpět na menu...

Re: nastavovacie menu

Poslaťod posjirka » Pia 11. Sep 2015 16:59:43

ahoj, jen píšu že jsem to nevzdal, jen teď nestíhám ....

Predchádzajúci

Späť na Software