Arduino schéma - arduino.sk

TFT LCD 3,5'' a Arduino - Menu

Vaše nápady a pomoc s Vašimi projektami

TFT LCD 3,5'' a Arduino - Menu

Poslaťod martinius96 » Sob 03. Jún 2017 1:12:50

Ahoj mám TFT LCD 3,5'' od mcufriend. Hľadám na internete spôsob, ako urobiť klikateľné menu ale nedarí sa mi to nájsť. Chcel by som skrátka tlačidlá na displeji, na ktoré by som mohol ťukať a napríklad by som sa dostal k časomiere, ktorú by som ďalším dotykom zapol. Riešil niekto niečo podobné? Prípadne by mi vedel poradiť? Skúšal som základné example scripty pre odtestovanie displeja a všetky fungujú. Ale ide iba o grafické blikačky, či výpis scrool textu. Nie je tam nič praktické. Pridávam aj fotku, ako LCD shield vyzerá.
Obrázok
Skúšal som aj na Mege aj UNE a funguje v pohode na oboch. narazil som na webe na JOS. Je to akýsi "operačný" systém pre menu, no jeho scripty mi nefungovali. Bol by som vám vďačný za akúkoľvek pomoc. Pridávam aj video zo vzorového súboru pre kalibráciu displeja.
https://www.youtube.com/watch?v=aw4wqfJBTSk
Po odklikaní bodov ma to hodí na výpis, kde mi ukáže rozlíšenie a mnou naklikané body vrámci tohto rozlíšenia. Nič praktickejšie zatiaľ s ním neviem robiť, maximálne vypisovať text. Súčasťou example scriptov bol aj script s ťuknutím na obrazovku, a následne to vypísalo niečo iné. Bolo to ale kliknutie cez funkciu wait_touch (niečo na ten štýl) a fungovalo to na celej ploche displeja, teda tým by som nič nevyriešil.

Späť na Projekty vo fáze vývoja