Arduino schéma - arduino.sk

OneWheel

Vaše nápady a pomoc s Vašimi projektami

OneWheel

Poslaťod Narex » Pon 28. Dec 2015 0:37:36

Zdravím.
Bol by niekto ochotný pomocť s napísaním programu pre OneWheel? https://www.youtube.com/watch?v=m1wr3Mn ... el=TonyLin
Ide vlastne o Self Balancing skateboard s jedným kolesom. Mechaniku a OSMC driver pre elektromotor by som snád aj mal. Skor ide o spravenie dát z MPU6050, spravenie PID regulátora s výstupom PWM a prepojiť s mojim driverom OSMC.

Hotový projekt som nenašiel, jedine dvojkolesové s joystickom.. a to teda fakt nechcem.

Dik

Re: OneWheel

Poslaťod posjirka » Str 30. Dec 2015 22:55:19

to vypadá na hodně zajímavý projekt, škoda, že na toto nemám čas.
Jen pár postřehů:
nejsem si jistý zda bude stačit PWM pro žízení motoru. Hodně se tam bude řešit směr točení motoru (červený a bílý LED signalizují směr točení).
PID regulaci jsem ještě nezkoušel ale bue tam muset být ještě hranice citlivosti/natočení, jinka ti pojede pořád a ty musíš vyřešit nastupování.
Nebude to asi nic pro začátečníky, tady bude důležitá každá milisekunda, takže se nesmí program moc táhnout....

Držím palce. ..

Poslaťod Narex » Štv 31. Dec 2015 12:05:22

Určite tam bude treba riešiť aj smer otáčania. To naštastie jednoduchým sposobom rieši ten OSMC. Tu je schema aj tabulka vstupov, ak by to niekoho zaujímalo: http://www.mordzon.net/blog/uncategoriz ... r-control/
Originál má pod tou gumennou podložkou tlakový senzor, čiže ked nastúpim, tak asi až po nejakej chvilke sa dá ísť na tom.
Takže zatial robím rám, disk na koleso, náboj, pripevniť motor..
Našiel som aj PID knižnicu do Arduina, tak možno by sa išlo aj s tým pohrať.

Ďakujem ;)

Poslaťod Narex » Str 20. Jan 2016 0:57:17

Tak som rozbehol vykonovu dosku pre elektromotor. Ako zaklad som pouzil jeden program zo selfbalancing robot, ktorý je dvojkolesovy. Avsak som zapojil len jednu stranu vystupu. Fungovalo to celkom dobre, az pokial mi neodpalilo zdroj, ked som snimac naklonu prudko otocil a natvrdo zreverzovalo motor a spravilo niekde napatovu spičku.. Pri tom original robotovi, odkial mam program to moc nevadilo, lebo tam tecu male prudy. Urcite musim vyriesit brzdenie, ci uz dynamickou zatazou, ktorú pripojim na motor v stave generatora avsak neviem ci ten akcelerometer mozem pouzit aj na zistenie ci som v pohybe alebo uz stojim a mozem ist dozadu. Preto planujem asi tam prirobit hallov senzor k ozubenemu kolesu.

Späť na Projekty vo fáze vývoja