Arduino schéma - arduino.sk

GPSlogger

Vaše nápady a pomoc s Vašimi projektami

Re: GPSlogger

Poslaťod Robo Ulbricht » Pon 23. Mar 2015 13:38:47

V lese alebo úzkom údolí to nemá problémy so znižovaním presnosti a skákajúcim signálom?

Obrázok užívateľa

Re: GPSlogger

Poslaťod tomXX » Štv 26. Mar 2015 22:27:03

Robo Ulbricht píše:V lese alebo úzkom údolí to nemá problémy so znižovaním presnosti a skákajúcim signálom?

V lese to bolo ok, a v úzkom údolí som ešte s tým nebol. Ale modul má originál aktívnu anténu, ja ju mám len ako pasívnu, takže to bude určite o niečo horšie. Ešte ale musím doriešiť "static hold" parameter, lebo to pri zastavení poskakuje pozícia v okruhu iks metrov. Ak klesne rýchlosť pod xx cm/s, tak zamkne aktuálnu polohu. Len je to dosť šalamúnsky definované a ťažko sa to odlaďuje...

If the speed drops below the defined ‘Static Hold Threshold’, the static hold mode will be activated. Once Static Hold mode has been entered, the position output is kept static and the velocity is set to zero until there is evidence of movement again. Such evidence can be velocity, acceleration, changes of the valid flag (e.g. position accuracy estimate exceeding the Position Accuracy Mask, see also section Navigation Output Filters), position displacement, etc.
blog.sitepoint.sk - zaujímavé riešenia okolo Arduina

Predchádzajúci

Späť na Projekty vo fáze vývoja