Arduino schéma - arduino.sk

Ovládanie jedným tlačidlom

Vaše nápady a pomoc s Vašimi projektami

Ovládanie jedným tlačidlom

Poslaťod martinius96 » Pia 02. Jún 2017 23:42:38

Ahojte, chcem vyskúšať s Arduinom takú zaujímavú vec. Budem cez Arduino spínať relátka, ktoré budú ''štartovať" prístroj
V kóde figurujú funkcie spustenie a vypnutie.
Spustenie obsahuje kód, ktorý bude prebiehať a vykoná sa iba raz, nebude sa opakovať v loope.
Chcem ale ak počas tejto funkcie stlačím tlačidlo, alebo po nej, začne sa okamžite vykonávať funkcia vypnutie.
Počas funkcie vypnutie bude tlačidlo "neaktívne" ak naňho kliknem nestane sa nič. Po vykonaní funkcie vypnutie ak na tlačidlo kliknem, spustí sa opäť funkcia spustenie. Mám vyriešené vykonanie po prvotnom stlačení funkciu spustenie. Ale neviem ako ďalej :) Myslíte si, že tie delaye môžu spôsobovať problém? Pri stlačení, že sa stlačenie nezaznamená ale až po delayi? Mám pripravený prvotný koncept, ktorý si skúšam online na circuits.io. To vám vrelo odporúčam.
Kód aj so simulátorom online: https://circuits.io/circuits/5029269-attachinterrupt
Vedeli by ste mi pomôcť, ako toto docieliť? Ďakujem

Re: Ovládanie jedným tlačidlom

Poslaťod martinius96 » Sob 03. Jún 2017 23:43:22

Mám už naprogramované všetko, okrem dynamického interruptu, aby počas funkcie spustenie, ak stlačím tlačidlo, tak aby mi to preplo na funkciu vypnutie. Keď sa funkcia dokončí a stlačím tlačidlo, tak mi to normálne prepne na vypnutie. Ďakujem.

Späť na Projekty vo fáze vývoja