Arduino schéma - arduino.sk

Regulácia čerpadla ÚK.

Kompletné projekty s návodom a zdrojovým kódom

Re: Regulácia čerpadla ÚK.

Poslaťod funtomi » Str 11. Feb 2015 10:03:12

no ved az na to rele... to lave na zapinanie kotla budem musiet vymenit (uz je objednane len cakam kedy dorazi)

ked na vystup laveho rele pripojim napriklad pasovu brusku na svorkach rele nameriam od 70 V do 230 V ktore kolise
zatial mam kotol aj cerpadlo napojene na druhe funkcne rele

(ak tam mam kotol ten ma odber 5W tak napatie je stabilne 230V ale pri vypnuti rele ostane kotol zapnuty)

ak nepomoze vymena budem musiet zvolit iny typ relatka

rele je ovladane z PINU 7 digitalWrite(7, HIGH);

Poslaťod JK_Soft » Štv 12. Feb 2015 19:12:09

funtomi píše:no ved az na to rele... to lave na zapinanie kotla budem musiet vymenit (uz je objednane len cakam kedy dorazi)

ked na vystup laveho rele pripojim napriklad pasovu brusku na svorkach rele nameriam od 70 V do 230 V ktore kolise
zatial mam kotol aj cerpadlo napojene na druhe funkcne rele

(ak tam mam kotol ten ma odber 5W tak napatie je stabilne 230V ale pri vypnuti rele ostane kotol zapnuty)

ak nepomoze vymena budem musiet zvolit iny typ relatka

rele je ovladane z PINU 7 digitalWrite(7, HIGH);

Ahoj funtomi, podla mňa to druhé relé pracuje správne preto, lebo tam máš zapojené aj čerpadlo. Podobné niečo sa stalo aj mne a zistil som že SSR relé by malo mať väčší obder prúdu. Ja radšej používam optotriak na galvanické oddelenie a klasické relé. Skús ešte zapojiť kotol na to pôvodné SSR a pripoj ešte paralelne napr. žiarovku ak to bude blbnúť ďalej tak potom relé je poškodené.

Poslaťod posjirka » Štv 12. Feb 2015 22:43:51

Souhlas. Vetsinou maji ssr rele psany v datasheetu min. proud. Byva to kolem 10-50mA u tech vykonnejsich typu. Pokud ma servo 5W na 230V tak ma odber cca 25mA. Zkus mu dat paralelne zarovku a u vidis.

Poslaťod funtomi » Pia 13. Feb 2015 20:00:04

ok presvedcili ste ma, idem skusit zohnat rele s galvanickym oddelenim

Poslaťod funtomi » Ned 08. Mar 2015 23:01:57

takze rele este stale neprislo no vyskusal som seriovu komunikaciu medzi dvoma arduinami

V suterene kde mam kotolnu mam natiahnutu staru telefonnu linku az na 2np.
Pomocou dvoch RS485 modulov som to prepojil. Cele to celkom pekne funguje na 2.np mam LCD displej a arduino
UNO kde sa zobrazuje prakticky to iste co na LCD riadeni kurenia (leonardo).
(UNO je hned pri kupelni takze vidim aka je teplota v bojlery a ci sa oplati ist do sprchy)

Mam vsak jeden problem ak napajam UNO cez 12V adapter komunikacia nefunguje na svorkach arduina kde ma byt 5v nameram cca 3 daco.. ak vsak pouzijem USB vstup vsetko pekne bezi. Kde moze byt zadrhel..?

p.s. inak komunikacia prebieha po dvoj linke ktoru by som nenazval ani krutena, linka sa sklada zo 4-ch roznych kablov spojenych v 2-ch svorkovniciach, na 1np. dokonca prechadza cez stary telecom spliter...
tym chcem povedat ze komunikacia pomocou 485 je celkom odolna a nevyzaduje kvalitny kabel.

Obrázok užívateľa

Poslaťod budvar10 » Pon 09. Mar 2015 11:23:08

Mam vsak jeden problem ak napajam UNO cez 12V adapter komunikacia nefunguje na svorkach arduina kde ma byt 5v nameram cca 3 daco.. ak vsak pouzijem USB vstup vsetko pekne bezi. Kde moze byt zadrhel..?

Pravdepodobne v to adaptéri. Asi je slabý alebo zlý. Ale môže byť aj poškodený zdroj Arduina.
Pre Arduino je ale lepšie použiť adaptér pre nižšie napätie, pretože je tam stabilizátor, ktorý má dosť slabé chladenie. Pri 12V adaptéri a pri cca 400 mA odbere sa bude stabilizátor už pekne hriať.

Poslaťod funtomi » Pon 09. Mar 2015 20:16:25

poskodene je asi arduino, naletoval som usb b konektor na 5V zdroj a funguje

Obrázok užívateľa

Poslaťod tomXX » Pon 09. Mar 2015 21:02:45

funtomi píše:poskodene je asi arduino, naletoval som usb b konektor na 5V zdroj a funguje

Ak by si chcel stabilizátor čo tam pasuje (LD1117, puzdro SOT-223), tak mám doma náhrady AMS1117 (asi 9 ks), tiež som ho na svoje UNO nahodil. Ak by bol z BA alebo okolia, môžem ti ho podarovať. Lebo poštou sa mi to moc posielať nechce...
blog.sitepoint.sk - zaujímavé riešenia okolo Arduina

Poslaťod funtomi » Ned 05. Apr 2015 20:07:56

Este taka mala perlicka 485 linku som predlzil az k serveru (raspberry pi) bezi na tom NAS a kopu inych uzitocnych veci
cez ebay som kupil prevodnik USB - RS485
v bash-i som vytvoril script ktory stiahne informacie z riadenia kotla a zobrazi ich,
program v leonarde som modifikoval tak aby vysielal data a potom sa na chvilu prepol aj na citanie

takze teraz sa viem cez raspberry pripojit ku kotlu a pomocou scriptu spustit / vypnut kurenie az do zadaneho casu
raspberry pi mam pripojeny cez sluzbu yaler.net do internetu takze pomocou mobilu alebo pocitaca sa k nemu viem pripojit odkialkolvek a zistit si stav kotla a pripadne ovladat kurenie

ak by mal niekto zaujem mozem uploadnut programy pre leonardo a uno a scripty pre linux

Predchádzajúci

Späť na Hotové projekty