Arduino schéma - arduino.sk

Web portál vykurovania - otvorený hardvér

Predaj, Kúpa a Služby
Príspevky: 70
Registrovaný: Uto 23. Dec 2014 2:15:50

Web portál vykurovania - otvorený hardvér

Poslaťod martinius96 » Pia 25. Jan 2019 23:37:50

Vyhotovený web backend napísaný v jazyku PHP, ktorý funguje ako zberná brána pre dáta od používateľov registrovaných na stránke. Každý registrovaný používateľ si zvolí hardvér, ktorý využíva - vývojovú dosku, prostredníctvom ktorej dáta odosiela na web.

Používateľ má na výber z platforiem:
    - Arduino + Ethernet shield W5100/ modul W5500
    - NodeMCU/ESP8266
    - ESP32

Stránka umožňuje nahrávať a prezerať až 6 teplôt, pričom jedna z nich je regulačnou teplotou, ktorou sa riadi kúrenie v dome. Teploty sa zaznamenávajú senzormi DS18B20 v počte 6ks, ktoré je možné ťahať až na desiatky metrov od zdroja. Je teda možné pokryť celú domácnosť, vonkajšie priestory a pod. Pri aktívnom napájaní (3-pin zapojenie).

Kúrenie obsahuje 2 režimy:
    - Automatika
- spína sa na základe nameranej teploty, cieľovej so započítaním voliteľnej hysterézy (+-0,5 - 2°C)
    - Manuál
- klasicky na vyžiadanie ZAP/VYP

Samozrejmesťou je aj reprezentácia nameraných teplôt počas dňa a ich vykreslenie do grafu priamo na webe a to za 24 hodín, alebo 7 dní. Webstránka umožňuje zmeniť názvy miestností/čidiel, z ktorých sa dáta berú, stránka vygeneruje zdrojový kód pre mikrokontróler, ukazuje stav pripojenia dosky (či je pripojená, čas poslednej prijatej informácie). Používateľ môže nahrávať teploty raz za 30 sekúnd.

Systém ponúka i real-time chat medzi registrovanými používateľmi.
Aplikácia je svižná, ponúka zaujímavý spôsob zberu a reprezentácie dát v multiuser webaplikácii. Každý používateľ má jednoznačný identifikátor, ktorým môže na stránku dáta nahrať. Z administračného rozhrania je možné spammerov (dosky, ktoré odosielajú neplatné dáta zablokovať).
Nakoľko sú do systému integrované aj Arduino dosky s Ethernet shieldmi, ktoré nepodporujú HTTPS, je nutné mať ako HTTP, tak i HTTPS variantu stránky.
Každé zariadenie môže dáta na web poslať raz za minútu (ak odosiela častejšie, systém tieto dáta zahodí) - predchádza preplneniu databázy + pravidelne maže staré dáta.
Systém používa MySQL databázu a sériu tabuliek pre používateľov, namerané dáta, stav kúrenia.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Späť na Bazár