Arduino schéma - arduino.sk

Predaj Arduino ProMini klonov

Predaj, Kúpa a Služby

Predaj Arduino ProMini klonov

Poslaťod dudakp97 » Sob 31. Jan 2015 15:41:07

Dobrý ďeň,

V prípade záujmu by som mohol doma vyrobiť Arduino ProMini klon. Cena by bola okolo 5 eur. Napíšte či by ste mali záujem a čo si o tom myslite. Ďakujem.

Re: Predaj Arduino ProMini klonov

Poslaťod Robo Ulbricht » Ned 01. Feb 2015 9:41:21

Základ pri predaji je vždy asi fotografia toho, čo sa predáva. Bez fotky bude záujem nulový.

Poslaťod dudakp97 » Ned 01. Feb 2015 9:57:21

Na návrhu dosky iba pracujem, chcem len zistiť či by mal niekto o takýto produkt záujem.

Poslaťod Robo Ulbricht » Ned 01. Feb 2015 10:46:37

O úspešností výroby klonov by tu vedel asi najlepšie porozprávať kolega Budvar. Tu má na predaj Arduino s veľkou pamäťou. Čiže nie len kópia číslo X pôvodného Arduina, ale snažil sa tam niečo novátorské pridať. Ale ak si pozrieš, ako jeho snaha dopadla napríklad na fore svetlektro (aj s prihliadnutím na averziu niektorých tamojších diskutérov), zdá sa, že na Slovensku sa všetci riadia cenou. Čiže ak by sa malo jednať len o kópiu Arduina, s prihliadnutím na cenu, čo si dal, chcel by si to predať zhruba za hypotetické výrobné náklady, asi to nejaký extra záujem nevzbudí. Pretože to zase príde ku otázke, či sa to isté nepredáva za polovicu na Ebay.

Podľa mňa by sa ľudia mali sústreďovať viac na pridanú hodnotu. T.j. postaviť niečo na báze Arduina, čo má na doske už nejaké doplňujúce obvody, ktoré tomu dodajú nejakú originalitu. Potom už môže u potenciálneho kupca nastúpiť otázka, že toto potrebujem a nebudem to stavať za 5-10 eur, keď to tento tu už spravil.

Obrázok užívateľa

Poslaťod tomXX » Ned 01. Feb 2015 11:23:12

Kupujem ich z ebay po 2.50USD, tu cenu asi nepodlezies. http://www.ebay.com/itm/130905365831

Zatial vsetky fungovali, nemam teda dovod riesit nieco ine. Dokonca ich kupujem aj na suciastky, lebo u nas nekupis ani len MCU za taku cenu, o (ne)dostupnosti SMD krystalu ani nehovorim.
blog.sitepoint.sk - zaujímavé riešenia okolo Arduina

Poslaťod dudakp97 » Ned 01. Feb 2015 11:42:15

Robo Ulbricht, ďakujem za radu. Skúsim na niečo prísť a potom to tu pridám a uvidím či bude nejaký záujem.

Obrázok užívateľa

Poslaťod budvar10 » Pon 02. Feb 2015 10:55:02

Urobiť Arduino klon za cenu okolo 5e je v našich podmienkach nereálne, aspoň podľa mňa. Len keď si spočítame cenu plošného spoja a súčiastky, bude to určite viac. A už je to v strate. Ešte treba však počítať s vloženou prácou a znalosťami, a viem o čom hovorím, tie tiež treba ohodnotiť. Ďalej poštovné, balenie, záruka atď. Je toho strašne veľa a výrobok musí byť na určitej úrovni.
Ja osobne nechápem ako môžu Číňania vyrobiť klony za menej ako je cena súčiastok a to sú aj relatívne dosť kvalitné klony, i keď väčšina už na prvý pohľad vyzerá katastrofálne. Ani množstevné zľavy nepomôžu.
Ľudia, obzvlášť na Slovensku, nechcú za nič platiť. To že niekto sa s niečim nadrel nevedia nejako oceniť a najradšej chcú všetko zadarmo. Ja dám prednosť originálnemu zariadeniu, lebo má najvyššiu kvalitu a zároveň podporím autora (aj tak je toho dosť, čo zdieľa s verejnosťou bez nároku na odmenu), ale viem že je strašne málo takých ľudí.
Takže, ak som ťa ešte neodradil (neber to v zlom :) ), koľko tak uvažuješ urobiť kusov, 10, 20, 100, 1000? Ako to plánuješ spájkovať? Aj nástroje niečo stoja. A čo dane? Ver, že si ťa nájdu.
Samozrejme chýba tu trocha viac informácii o budúcom produkte, aby bolo o čom hovoriť.

@Robo Ulbricht
Teší ma, že si si všimol. :)
http://www.rlx.sk/sk/arduino/3515-arduino-atmega1284p-arduino-compatibile-board-with-atmega1284p-support-ide-106-.html
A áno nestretlo sa to s veľkým úspechom. Ak by som predával len dosky, určite by som získal viac. Trocha mi však išlo aj o osvetu. Ja som pôvodne riešil niečo iné a s UNO a MEGA som narazil na určité obmedzenia, tak nové Arduino proste z toho nejako vyplynulo. Procesor ATmega1284P sa mi proste zdá vynikajúci a pritom opomínaný, takže som ho trochu chcel spropagovať širokej verejnosti.

A k svetelektro.com, sú tam traja či štyria diskutéri, ktorí majú proste averziu k Arduinu a kazia svojimi príspevkami celé fórum. A admini veľmi málo zasahujú. Potom sa to zvrháva, ako aj včera som čítal otázku ohľadne Arduina a nejakej LED kocky a tie príspevky, a že ich bolo, proste myšlienková stoka. Namiesto toho aby sa venovali problému, začnú osočovať a tak podobne. Proste nektorí títo ľudia si ventilujú svoje komplexy týmto spôsobom radšej, akoby vyhľadali odbornú pomoc. Ak si prečítate aj iné príspevky obzvlášť dvoch z nich, a nebudem ich tu menovať, tak zistíte, že to nie je len o Arduine, ale všeobecne platný fakt. Súdny človek sa ani radšej nezapojí do diskusie. Predpokladám, že už odradili veľké množstvo ľudí od toho, aby sa skúsili na niečo opýtať. Je to doslova rakovina toho fóra. Neviem či navštevujete niekto arduino.cc, avrfreaks a pod. Tí ľudia tam sú dosť dobrí odborníci, ale nikto z nich si nedovolí vyvyšovať sa alebo inak agresívne príspevky. Nevidel som tam jediný "ban", i keď aj tam už boli ostrejšie názory. Také príspevky, ako na svetelektro, by boli okamžite mazané, a nie do koša a nechané na večné veky prístupné na čítanie. Lenže, čo by ostalo potom k čítaniu na svetlelektro?

P.S.: Ospravedlňujem sa za off-topic, trocha som sa viac rozpísal ale dúfam, že to bude mať prínos.

Poslaťod Robo Ulbricht » Uto 03. Feb 2015 12:08:22

Možno je na predaj lepšia stránka Tindie. Čo som tam pozeral, ľudia tam neriešia úplne minimalistickú cenu, ale skôr predávajú vlastné dosky, alebo hotové výrobky.

Obrázok užívateľa

Poslaťod budvar10 » Uto 03. Feb 2015 12:44:38

Super stránka. Nevedel som o takej. Trochu sa tam porozhliadnem.

Poslaťod dudakp97 » Str 11. Feb 2015 9:50:03

Na základe reakcie od @Robo Ulbricht som sa rozhodol že by som sa skôr pokúsil vyrobiť dosku na základe arduina s pridanými senzormi alebo napríklad s modulmi RF, jednoducho niečo na tento spôsob. Dodatočné údaje, spolu s orientačnou cenou by som tu zaslal približne o týždeň alebo viac. Ďakujem na vaše reakcie :)

Poslaťod dudakp97 » Štv 19. Feb 2015 18:46:02

Tu je jeden nápad ako by mohol tento projekt vypadať.
Je to v podstate rozšírená doska Arduino Uno. Je tam pridaný TFT displej a 4 tlačítka. Cena by sa pohobovala okolo 20-25 eur.
Prílohy
devBoard.png
devBoard.png (8.04 KiB) Zobrazené 3672 krát

Poslaťod rohy » Ned 22. Feb 2015 15:13:53

ja by som mal napriklad zaujem o DPS /holu alebo osadenu/,kde by sa dal vložit arduino pro mini.Digi vstupy by boli oddelene opticky+ochrany,analog vstupy+ochrany,digi vystup-optotriak,rele...proste taka univerzal doska s galvanicky oddelenymi periferiami a zdrojom.

Späť na Bazár